08
Kas

Lonca A.Ş. Kurumsal İş Süreçlerini ERP ile Yürütecek

Lonca A.Ş. uzun bir zamandan beri devam eden araştırmaları ve firma görüşmeleri sonucunda Nerma Danışmanlık ve Yazılımı tercih ederek çalışmalara başladı.

2005 yılından itibaren kullandıkları ERP sistemi günün koşullarını karşılamadığından 2018 yılı için yeni bir sisteme geçmeye karar veren Lonca A.Ş. uzun bir zamandan beri devam eden araştırmaları ve firma görüşmeleri sonucunda canias ERP’yi seçerek çalışmalara başladı. Yeni birkaç modelle başlayan imalatlarını yaklaşık 500 modele çıkardıklarını ve artan iş hacminin özellikle imalat ham madde ve yarı mamul girişlerinde yeni, güncel bir sisteme geçmesinde tetikleyici olduğunu söyleyen Ayhan Öztürk, “Onaylı tedarikçilerimizden gelen ham madde, yarı mamul ve hizmet alımlarımız ihtiyaç belirlemeden siparişe, depo girişinden imalata kadar olan süreçlerimizi kalite kontrol gözetiminde ERP sistemi üzerinden yöneteceğiz” dedi.

“İZLENEBİLİRLİK SÜRECİNİ GÜÇLENDİRİYORUZ”
Ayhan Öztürk, “Sipariş üzerinden imalat yapmamızın yanında standart modellerimiz de olduğu için satış grubunun mobilize olmasını sağlayarak müşterilerimize daha hızlı ürün temin etmenin yanında, servis ve devreye alma süreçlerimizi de güçlendireceğiz. Barkodlu ürün muhafazaları ile ürünlerin izlenebilirliği sürecimizi daha da güçlendiriyoruz. Canias ERP’yi seçerken davrandığımız titiz çalışmayı sisteme adapte olurken de göstererek 2018 yılın başında başlamak için çalışıyoruz” dedi. Kalite çalışmaları hakkında da bilgiler veren Ayhan Öztürk, “ISO 9001:2015 kalite sistemine geçişimiz devam etmektedir. Ayrıca ATEX sertifikalı ürünlerimiz için kalıp yatırımlarımız devam etmektedir. Türk sanayicinin ihtiyacı olan ATEX sertifikalı seviye, akış ve sıcaklık sensörlerini üreterek dışa bağımlılığı önlemek ana hedeflerimizden birisi. Bu süreç, yerli imalatı destekleyen müşterilerimiz sayesinde sağlıklı bir şekilde devam ediyor” dedi.